طرز تهیه از سرآشپز زهرا شیرالی (آشپزان برتر آسمونی). یکی از شیرینی هایی که کأربرد فراوان دارد، شیرینی دکمه ای است . شما از این شیرینی برای تزیین میز پذیرایی وسفره هفت سین می توانید استفاده کنید به علاوه در شب یلدا هم درست کردن و گذاشتن ان در کنار سایر خوراکی ها خالی از لطف نیست و جلوه ای متفاوت به تزیینات شما می دهد. مواد لازم:. کره: 200 گرم. شکر: 200 گرم. تخم مرغ: 1 عدد. نمک: مقداری. شیر: 1 ق غ. پودر نشاسته ذرت: 30 گرم. آرد: 3 لیوان به اندازه ایی که خمیر یکدست و نرم بدست آید. طرز تهیه:. کر ...

sweet-button

طرز تهیه از سرآشپز زهرا شیرالی (آشپزان برتر آسمونی)

یکی از شیرینی هایی که کأربرد فراوان دارد، شیرینی دکمه ای است . شما از این شیرینی برای تزیین میز پذیرایی وسفره هفت سین می توانید استفاده کنید به علاوه در شب یلدا هم درست کردن و گذاشتن ان در کنار سایر خوراکی ها خالی از لطف نیست و جلوه ای متفاوت به تزیینات شما می دهد.

مواد لازم:

کره: 200 گرم

شکر: 200 گرم

تخم مرغ: 1 عدد

نمک: مقداری

شیر: 1 ق غ

پودر نشاسته ذرت: 30 گرم

آرد: 3 لیوان به اندازه ایی که خمیر یکدست و نرم بدست آید

طرز تهیه:

کره و شکر را با همزن برقی میزنیم تا کرم رنگ شود بعد تخم مرغ را کمی با چنگال زده با نمک و شیر اضافه میکنیم به شکر و کره با هم میزنیم بعد پودر نشاسته ذرت و آرد را کم کم اضافه میکنیم با دست مخلوط میکنیم تا خمیر یکدست و نرمی بدست بیاد آرد را یکدفعه اضافه نکنید خمیر را به اندازه که میخواهید تقسیم کنید بعد رنگ کنید و بزارین 10 تا 15 دقیقه استراحت کنه بعد خمیر را باز کنید به اندازه 5 mm و دو اندازه لیوان و استکان انتخاب کرده و قالب میزنیم و برای سوراخ دکمه نیز از چوب کبریت استفاده کنید روی کاغذ روغنی پهن کرده در فر 180 درجه به مدت 10 تا 15 دقیقه یا ماکروفر 180 کانوکشن به مدت 10 تا 12 دقیقه بزارین / نکته : وقتی از فر در آوردین دست نزنید چون نرم هستن بعد از خنک شدن از کاغذ روغنی جدا کنید در آخر از هر رنگی که مونده با هم مخلوط کرده دکمه های رنگی درست میکنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه