خانه تکانی و مرتب کردن کمد و کابینت

خانه تکانی و مرتب کردن کمد و کابینتاین روز ها همه ما در تکاپو هستیم تا خودمان را برای استقبال از بهار آماده کنیم. همان طور که طبیعت نو می شود ما سعی می کنیم به نوعی تازگی را به زندگی مان بیاوریم. خانه مان را نونوار و تمیز کنیم و با خیال راحت منتظر فرا رسیدن سال نو باشیم.

مرتب کردن داخل انباری
مرتب کردن داخل انباری از مهم ترین و اولین کارهایی که باید هنگام خانه تکانی انجام دهید، برای مرتب کردن وسایل داخل انباری را به طور کامل خارج کنید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


شروع به دسته بندی وسایل کنید آنهایی را که یکسال در گوشه انبار خاک خورده اند تا به حال هنوز نیاز به استفاده از آنها نکرده اید شاید بتوانید با کمی تغییر برای ساخت یک وسیله جدید دکوری یا تزئینی متفاوت و خلاقانه استفاده کنید یا اینکه به کسی که از آن استفاده کند هدیه دهید و در غیر این صورت حتما آن را دور بریزید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


داخل انبار را کامل جارو و گردگیری کنید و آن را آماده چیدن دوباره وسایل بسازید. حتما برای انباری قفسه های باز و بدون درب در نظر بگیرید و داخل آنها را با سبد ها و جعبه هایی که هر کدام را برای وسایل خاصی در نظر گرفته این بچینید. می توانید روی هر یک از جعبه ها برچسبی بزنید که محتویات داخل جعبه را روی آن بنویسید.

دوچرخه بچه ها و توپ و وسایل ورزشی را در جایی که به راحتی قابل دسترسی باشد قرار دهید.


مرتب کردن داخل کتابخانه، کمدها و کشوها
نیاز نیست تمام لباس ها را از کاور در بیاورید با خودتان را در دنیایی از لباس غرق کنید، فقط لباس های کاور زده را به همان شکل از کمد بیرون گذارید و یک گردگیری درست و حسابی داخل کمد را انجام دهید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


اکنون زمان آن رسیده که پارچه هایی را که مدت ها پیش هدیه گرفته اید یا به قصد دوخت لباسی خریده اید و بعد گوشه کمد باقی مانده بیرون بکشید. خلاقیت خود را به کار اندازید می توانید برای دوخت کوسن های رنگی،  دستمال سفره، پارچه رومیزی یا هر چیز دیگری از آنها استفاده کنید و یا چند مدل زیبای لباس انتخاب کنید و به سراغ خیاط بروید.

برای لباس های کوچک مثل جوراب و لباس های زیر یک جعبه یا کیسه پارچه ای در نظر بگیرید که بتوانید به راحتی در کمد و کشوها آنها را از بقیه لباس ها جداسازی کنید.

اگر می خواهید شکل کیف هایتان در کمد عوض نشود حتما آنها را آویزان کنید.

اگر لباس های فصل بهار و تابستان ر ا در جایی کمتر در دسترس گذاشته اید بیرون بیاورید و در کاور ها و کشوها جابه جا کنید.

قبل از اینکه جای جدیدی برای هر وسیله تعیین کنید به این فکر کنید که وقتی دنبال آن می گردید اولین جایی که به ذهنتان می رسد کجاست؟ ��مان مکان را انتخاب کنید.

لباس های شب و مهمانی را در انتهای کمد و لباس هایی را که به طور روزمره استفاده می کنید جلوتر قرار دهید، همچنین لباس های کلفت تر و گرم تر را در یک سمت کمد و لباس های خنک تر را در سمت دیگر قرار دهید و حواستان باشد که در بهار ممکن است به هردویشان احتیاج پیدا کنید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


واضح است که بهترین روش برای مرتب کردن کتابخانه به صورت موضوعی است ولی اگر زیاد به کتابخانه تان سر نمی زنید می توانید بر اساس رنگ کتاب ها چیدمان های متنوعی برایشان داشته باشید.

میز و تاقچه و طبقه هایی که همه وسایل دسته بندی٬ برنامه ریزی٬ حساب و کتاب و ... در آنجا انجام می شود. برای اینکه این منطقه نیز مرتب باشد٬ جعبه های زیبا و یک شکل برای قرار دادن کاغذها و خرده ریزه ها خریداری کنید.


مرتب کردن داخل کابینت های آشپزخانه

همه ظروف را بیرون بریزید و کف و دیواره های داخلی را تمیز کنید. سپس ظروف را با نظم دوباره در کابینت بچینید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


کابینت مواد غذایی و خوراکی ها را نیز مرتب کنید. اگر محل قرارگیری خوراکی ها نظم خاصی ندارد٬ حتما این کار را انجام دهید. برای موادغذایی همچون برنج٬ ماکارونی یا مواد خشک شیشه و پاکت تعیین کنید. آنها را با نظم در کنار هم قرار دهید و در صورت تمایل روی هر شیشه یا پاکت نام مواد داخلی را بنوسید.

کف کابینت مواد غذایی می توانید کاغذ٬ یا پارچه و پلاستیک مخصوص داخل کابینت قرار دهید. برای انواع سس ها٬ روغن ها و مواد مشابه نیز می توانید سبد فلزی یا حصیری در نظر بگیرید و آنها را یک جا در کنار هم قرار دهید. تمیز کردن آشپزخانه برای این منظور٬ همه وسایل موجود روی کانتر و میز و کابینت را جمع کنید و همه سطوح را با اسپری های پاک کننده٬ برق بیندازید.

 

مرتب کردن کمد و کابینت, نحوه مرتب کردن کابینت


در انتهای کار نیز وسایل اضافه ای که اصولا روی کانتر یا کابینت های آشپزخانه وجود دارند را جمع آوری کنید. هر چه فضاهای سطحی آشپزخانه خالی تر و خلوت تر باشد٬ تمیزتر و مرتب تر دیده خواهد شد. وسایلی که زیاد استفاده می کنید را دم دست بگذارید اما برای آنها مکانی تعیین کنید که علاوه بر در دسترس بود٬ به زیبایی و داشتن آشپزخانه ای منظم و مرتب هم کمک کنند.

 

منبع : chidaneh.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه