وبسایت معتبر tripadvisor اخیراً نظر سنجی بزرگی را از کاربران خود برای انتخاب بهترین موزه ها در سرتاسر دنیا در سال 2014 انجام داده است و نتایج آن را در قالب لیستی از بهترین موزه‌های دنیا منتشر کرده است.

بازارخبر: موزه ها در سرتاسر دنیا تجربه ای فوق العاده از تماشای شاهکارهای بشری در تمام دوران ها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. بازدید و قدم زدن در راهروهای برخی موزه امکان آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف و همچنین گذشته آن ها را برای افراد فراهم می‌کند. وبسایت معتبر tripadvisor اخیراً نظر سنجی بزرگی را از کاربران خود برای انتخاب بهترین موزه ها در سرتاسر دنیا در سال 2014 انجام داده است و نتایج آن را در قالب لیستی از بهترین موزه‌های دنیا منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

موزه طلا در باگوتا کلمبیا

موزه طلا در باگوتا کلمبیا بزرگ‌ترین کلکسیون طلایی مربوط به دوران قبل از تشکیل کشورهای اسپانیایی‌زبان در آمریکای جنوبی را در خود دارد. بیش از 33 هزار قطعه طلایی از جمله زیور آلات و ظروف و لوازم ساخته شده از طلا از 500 سال قبل از میلاد تا قرن 16 میلادی در این موزه نگهداری می‌شود.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه کین تراکوتا در لینتتانگ چین

در سال 1974 هنگامی که یک کشاورز چینی در حال کندن زمین برای پیدا کردن آب بود به صورت اتفاقی تکه‌هایی از مجسمه ای ترا کوتا را کشف کرد. با حفاری‌های بیشتر در حدود 7000 مجسمه در ابعاد واقعی انسان با تعدادی اسب در حالت رزم در زمینی به مساحت 16300 مترمربع کشف شدند. مجسمه‌های ترا کوتا درواقع سربازان کین شین هوانگ اولین پادشاه چین هستند.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان در واشنگتن آمریکا

موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های هواپیماها و فضاپیماهای قدیمی و تاریخی در دنیا است. این موزه که در فضایی به وسعت 161 هزار فوت مربع بناشده خانه اولین هواپیمای برادران رایت و ماژول دستور فضاپیمای آپولو 11 و تکه سنگ‌هایی از ماه است.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه لوور در پاریس فرانسه

لوور یکی از معروف‌ترین موزه ها در سرتاسر دنیا بوده و دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های تاریخی و هنری در دنیا است. در حال حاضر بیش از 35 هزار شاهکار هنری وتاریخی از جمله تابلوی معروف مونا لیزا در این موزه نگهداری می‌شود. هدف از ساخت لور در ابتدا برپایی موزه نیوده است. بلکه لوور در ابتدا به عنوان پناهگاهی برای پاریسی ها از ترس هجوم وایکینگ ها ساخته شده بود که در سال 1793 به یک موزه هنری تبدیل شد.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه ایا صوفیه در استانبول ترکیه

ایا صوفیه در استانبول ترکیه در ابتدا کلیسای مسیحیت شرق شناخته می‌شد که در به دستور سلیمان اول آن را به مسجد تبدیل کردن و برای آن مناره و محراب نیز ساختند از زمان به قدرت رسیدن آتاتورک مسجد ایاصوفیه تغییر کاربری داده و به یک موزه تبدیل شد. در ساخت فضای داخلی این عمارت از 30 میلیون کاشی طلایی استفاده شده است و ساخت گنبد بزرگ آن در قرن ششم یکی از عجایب معماری در دنیا محسوب می‌شود.

 بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه بریتیش در لندن انگلیس

موزه بریتیش در شهر لندن کار خود را ز سال 1735 آغاز کرد و در حال حاضر بیش از 8 میلیون اثر هنری و تاریخی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های مومیایی‌های مصر باستان و مجسمه‌های تاریخی یونانی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی دیگر از جالب‌ترین آثار نگهداری شده در این موزه اولین نگاره موجود از چهره عیسی مسیح در دنیا است که در موزه بریتیش نگهداری می‌شود.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه جنگ جهانی دوم در نیواورائان آمریکا

موزه جنگ جهانی دوم کار خود را از سال 2000 در نیواورلئان آمریکا آغاز کرد. این موزه که در پنجاه و ششمین سالگرد روز دی در آمریکا افتتاح شده است بسیاری از آثار مربوط به جنگ جهانی دوم را در خود جای‌داده است. تاریخچه کاملی از حوادث و وقایع جنگ جهانی دوم در این موزه ب نمایش گذاشته‌شده است.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه هرمیتاژ و کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ روسیه

موزه هرمیتاژ به عنوان بخشی از کاخ زمستانی سنت پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین موزه ها در دنیا محسوب می‌شود و محل سکونت بسیاری از امپراتورهای روسیه بوده است. این کاخ زمستانی که به سبک باروک بنا شده تا سال 1917 خانه بسیاری از پادشاهان شوروی بوده و در حال حاضر میزبان بیش از 3 میلیون اثر هنری و تاریخی از سرتاسر دنیا است.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014

موزه متروپولیتن آرت در نیویورک آمریکا

موزه متروپولیتن آرت بزرگ‌ترین موزه آثار هنری در آمریکا محسوب می‌شود. بیش از 2 میلیون اثر هنری از تمام دوره‌های تاریخ بشری از دوران مصر باستان گرفته تا آثار هنری اسلیمی و مجسمه‌های هنری شرق دور در این موزه نگهداری می‌شود.

بهترین موزه های دنیا در سال 2014
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه