در این مطلب، زیباترین محوطه‌های دانشگاهی که اصطلاحا پردیس نامیده می‌شوند را برایتان انتخاب کرده‌ایم.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: در این مطلب، زیباترین محوطه‌های دانشگاهی که اصطلاحا پردیس نامیده می‌شوند را برایتان انتخاب کرده‌ایم. البته جاد دارد اشاره کنیم، همه این دانشگاه‌ها در آمریکا هستند. اما دیدن حیاط‌های آنها و معماری زیبایشان خالی از لطف نیست.

تقریبا برای بیشتر مردم، رتبه علمی  دانشگاه مهم است و بقیه موارد در حاشیه قرار دارد. اما ما در اینجا فقط به زیبایی فضای سبز آن توجه کرده‌ایم و کاری به این نداریم دانشگاه موردنظر چه رتبه یا سطح علمی دارد. البته بسیاری از آنها جزو دانشگاه‌های خوب ایالت متحده هستند.

1.    Augustana College — Rock Island, Illinois

کالج آگوستانا – راک‌آیلند، ایلینویز

این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این کالج که بیشتر مقصد دانشجویان مهاجر از سوئد است، با سنگ‌هایی که از رودخانه می‌سی‌سی‌پی آورده شده‌اند، ساخته شده است. با مشاهده ساختمان مرکزی دانشگاه به نام Old Main این حس در بیننده القا می‌شود که این بنا از  آهنگ Abba و ساختمان دانشگاه  سوئد الهام گرفته است. نام این دانشگاه در فهرست بناهای ملی-تاریخی آمریکا ثبت شده است. معماری این ساختمان به سبک اروپایی است و پنجره‌ها و گنبدهایش زیبایی خاصی را به تصویر می‌کشند.


2.    UC Berkeley — Berkeley, California

یو‌.سی برکلی – برکلی، کالیفرنیا


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

برج 307 فوتی دانشگاه برکلی یکی از زیباترین بناهای دانشگاهی آمریکا است. البته این بنا سومین برج بلند ساعت در دنیا نیز هست. پردیس دانشگاه بسیار بزرگ UC برکلی با 1232 آکر مساحت، میزبان ساختمان یادبود Hearst نیز هست. معماری این بنا، به سبک اروپاییِ کلاسیک است و آرشیتکت آن نیز هنرمندی به نام «جان گالن هوارد» است. این بنا در سال 1907 میلادی ساخته شده است و شکل به طور کامل در استخر جلوی آن منعکس می‌شود و چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی می‌سازد. تئاتر یونانی دانشگاه برکلی نیز یک از بهترین نمادهای آمفی‌تئاتر یونان قدیم است.


3.    Berry College — Mt. Berry, Georgia

کالج بری – مونت بری، جورجیا


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این کالج که در محوطه‌ای به مساحت 27 هزار آکر ساخته شده است، در میان کوهستان و جنگل است و مسیر پیاده‌روی، اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری دارد. حتی در فصل پاییز می‌توان در آنجا گوزن شکار کرد. ساختمان Ford Auditorium یک بنای زیبا به سبک معماری گوتیک است که برج ساعت دارد. سایه این برج در استخر مقابل، نمای زیبایی ایجا می‌کند.


4.    Brown University — Providence, Rhode Island

دانشگاه براون – روده آیلند


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه در سال 1764 میلادی تاسیس شد و در سال 1770 میلادی به مکان کنونی خود منتقل شد. در منطقه‌ای که این دانشگاه قرار دارد، انواع ساختمان‌ها با معماری‌های متفاوت وجود دارند. از جمله باید به سبک گرجستانی، بکس آرتز، گوتیک ونیسی، گوتیک روسکینیان و سبک یونانی اشاره کرد. در این دانشگاه از بازدید سالن رابنسون نباید غافل شوید. این ساختمان با آجرهای قرمز و سنگ‌های ماسه‌ای ساخته شده‌ است.


5.    University of Chicago — Chicago, Illinois

دانشگاه شیکاگو – شیکاگو، ایلینویز


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه در بخش جنوبی شیکاگو واقع شده است. این بنا نیز به سبک گوتیک ساخته شده است. محراب تاریخی این بنا از جمله دیدنی‌های آن هستند که نباید از دست بدهید. محراب Rockefeller نه تنها بلندترین ساختمان دانشگاه است بلکه پنجره‌های شیشه‌ای بسیار زیبا و برج ناقوس 72 زنگی نیز دارد.


6.    Columbia University — New York City

دانشگاه کلمبیا – نیویورک سیتی


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

زیبایی این دانشگاه برای چمن‌ها و شمشادهای تزئین شده و معماری کلاسیک و نماهای Greco-Roman است. زیباترین بخش این بنا، کتابخانه «باتلر» است. این بنا در سال 1934 و بر اساس سبک نئوکلاسیکال ساخته شده است. این کتابخانه یکی از 8 کتابخانه بزرگ این ایالت به شمار می رود.


7.    Emory University — Atlanta, Georgia

دانشگاه ایبوری – آتلانتا، جورجیا


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه مملو از مرمر و مگنولیا است. بخش های سرسبز این دانشگاه زیاد و پردیس آن یکی از زیباترین چیدمان های دانشگاهی را دارد. این دانشگاه شامل پارک Lullwater (با دریاچه، نهر و آب‌راه) است و اطراف آن را ساختمان ها و بناهای قدیمی و باستانی احاطه کرده است. کتابخانه بسیار شیک و پرزرق و برق این دانشگاه به نام Pitts Theology از جمله جاذبه های دیدنی هستند. این بنا در فهرست میراث های تاریخی و ملی ثبت شده است.


8.    Flagler College — St. Augustine, Florida

کالج فلگلر – سنت گوستین، فلوریدا


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه چشم‌انداز بسیار زیبایی به اقیانوس، درختان نخل و استخرهای لب ساحل دارد. یکی از زیبای های این بنا، ساختمان قدیمی و تاریخی Ponce de Leon است که سبک معماری اسپانیایی دارد و در سال 1888 میلادی به عنوان هتل گشایش یافت. این بنا، پلکان مرمر، برجک‌های قلعه‌مانند و تالار گرد و گنبددار دارد.


9.    Hamilton College — Clinton, New York

کالج همیلتون – کلینتون، نیویورک


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه همانند جواهر در نیویورک می درخشد. این مکان، یکی از زیباترین چشم‌اندازهای همیلتون است. College Chapel آن در سال 1827 میلادی طراحی و ساخته شد. طراحان آن، هنرمندانی به نام فیلیپ هوکر و لوتراپ بودند. این مکان نیز در فهرست مکان های تاریخی و ملی آمریکا ثبت شده است.


10.    Harvard University — Cambridge, Massachusetts

دانشگاه هاروارد – کمبریج، ماساچوست


این دانشگاه‌ها زیباترین پردیس‌ها را دارند (1)

این دانشگاه در سال 1636 میلادی تاسیس شده است و یکی از با پرستیژترین و البته پیرترین دانشگاه های آمریکا است. پردیس اصلی این دانشگاه همانند قلعه است. دیوارها سنگی و دروازه ها فلزی هستند. بسیاری از معماری های این دانشگاه به قرن 18 میلادی باز می گردند و سبک گوتیک دارند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه